KONST / Litografier / Färglitografi 13878591
nr 1387 8591
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 32/100, daterad 1966. Motivet: 33x30, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:07:13
29/3 18:02:13
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin